02-6232312

07/12/23

מורה הוכרה כנפגעת פעולות איבה, לאחר שלקתה בחרדה עקב ירי רקטות

27/11/23

זכויות אזרחים חטופים ונעדרים כנפגעי פעולות איבה

09/11/23

אלמנה ילידת 1963, קיבלה דרגת אי כושר לצמיתות בשיעור 100% לאחר הגשת ערעור

09.11.2023

רשלנות חמורה של השארת צינורית בתוך חלל הבטן של המנותח

מ', עובד שירות בתי הסוהר, כבן 46 במועד האירוע, עבר ניתוח בריאטרי בבטן. אף על פי שלאחר הניתוח סבל מ' מכאבים עזים בבטן העליונה הוא שוחרר לביתו מבלי שנכתב דבר בסיכומים הרפואיים על אודות הכאבים. לאחר כשלושה חודשים הבחין מ' בנפיחות ובגוש שהופיע באזור התפרים ולכן פנה למרפאה לבירור העניין, ולאחר בדיקה הודיעו לו שהכול תקין. עם זאת, כעבור זמן מה הופיע פצע מכוער באזור הניתוח. מ', שלא הצליח להתמודד עוד עם הכאבים העזים והפצע שלא החלים, גירד את הפצע ולהפתעתו, בתוך הפצע הניתוחי נמצאה צינורית פלסטיק שנשכחה בגופו במהלך הניתוח. צינורית זו ככל הנראה שימשה את המנתחים לשם ניפוח הבטן כדי לאפשר גישה נוחה יותר לאיברים הפנימיים של המטופל.


אירוע זה הוא רשלנות רפואית חמורה, הנכנסת בקטגוריית אירועים "בל יקרו" מסוג "השארה בשגגה של גוף זר במהלך ניתוח", בהתאם להגדרה בחוזר מנכ"ל משרד הבריאות. יצוין כי השארת גוף זר בגופו של המטופל נתפסת כרשלנות חמורה בפני עצמה, ואין כל חשיבות לממדים של הגוף או להיקף הנזק. אם כן, השארת הצינורית הייתה רשלנות קשה של הצוות המנתח אשר לא פעל כנדרש בהתאם לפרקטיקות הרפואיות המקובלות כדי למנוע שכחת גוף זר בגוף המטופל. בין היתר, הייתה מוטלת על חברי הצוות החובה לוודא שהאזור המנותח נקי מגופים זרים בטרם סגירת הניתוח. השארת הצינורית בגופו של מ' אף מעידה על חוסר תשומת לב והיעדר זהירות של הצוות המנתח.


חשוב להדגיש כי אילולא הושאר הגוף הזר בתוך חלל בטנו היה מ' סובל מכאבים פחותים יותר בעקבות הניתוח, והפצע הניתוחי היה מחלים בצורה מהירה וטובה יותר. בעקבות הרשלנות הרפואית של המנתחים נותרה ל-מ' צלקת כואבת ומשמעותית בחלל הבטן אשר מסבה לו בושה רבה ואף מפריעה לו בעת פעילות אינטימית.


לאור האמור לעיל מנהל כיום משרדינו, באמצעות עו"ד נועם שוורץ ראש אשכול רשלנות רפואית ועו"ד אביה אזולאי, הליכים למול בית החולים כדי להשיג ל-מ' את הפיצויים שלהם הוא זכאי.


עו"ד אביה אזולאי ממשרדנו, אשר מטפל בתיק, התייחס להליך המתנהל: "השארת גוף זר בגוף המנותח היא פעולה רשלנית שאסור להקל בה ראש כלל, ובמקרים רבים עלולה אף לסכן חיים. ישנה סיבה שמקפידים לפני ביצוע פרוצדורה ניתוחית על טפסים רבים וסידור פדנטי לפני ואחרי כל פרוצדורה בחדר הניתוח".

עקבו אחרי התכנים שלנו גם ברשתות

תודה רבה על פנייתכם!

במידה וקורות החיים יהיו רלוונטיים ניצור עמך קשר. 

תודה רבה