02-6232312

07/12/23

מורה הוכרה כנפגעת פעולות איבה, לאחר שלקתה בחרדה עקב ירי רקטות

27/11/23

זכויות אזרחים חטופים ונעדרים כנפגעי פעולות איבה

09/11/23

אלמנה ילידת 1963, קיבלה דרגת אי כושר לצמיתות בשיעור 100% לאחר הגשת ערעור

07.11.2023

פרוצדורה חדשה להכרה מהירה כנכי צה"ל בעקבות מלחמת חרבות ברזל.

הלחימה המאומצת המתנהלת בימים אלו בין כוחות הביטחון בישראל לבין פעילים מארגוני הטרור חמאס וחיזבאללה הובילה לאלפי פצועים בקרב כוחותינו. לכן אגף השיקום במשרד הביטחון קלט למעלה מ-1,200 פצועים חדשים, ובכללם משרתי קבע בצבא, חיילי מילואים ושוטרים. לאור המצב הביטחוני המורכב והימשכות הלחימה במספר זירות במקביל, ובעקבות ההחלטה שהתקבלה במשרד הביטחון המאפשרת להכיר בהם כנכי צה"ל. נערך אגף השיקום אף לקלוט פצועים רבים נוספים, לרבות חברי כיתות הכוננות ורבש"צים ראוי להדגיש בהקשר זה כי בשלב זה כוחות העזר דוגמת זק"א ולוחמי האש אינם יכולים לקבל הכרה כנכי צה"ל, שכן לצורך כך נדרש תחילה תיקון חקיקה.


בעקבות מלחמת חרבות ברזל והעלייה החדה במספר הפצועים בגוף ובנפש החליט אגף השיקום להקל משמעותית על תהליך ההכרה בפצועים כנכי צה"ל כדי לזרז את התהליך. נוהל ההכרה החדש הוא מיידי, ומבצעים אותו עובדי אגף השיקום שהוצבו ב-16 בתי חולים ברחבי הארץ לשם קליטתם של הפצועים החדשים. הכרה זו מאפשרת לפצועים אלה לקבל טיפול ולהתחיל את תהליך השיקום כבר בבתי החולים מבלי שיצטרכו להגיש מסמכים כלשהם, ותוך דחייה של הוועדות הרפואיות שתפקידן לקבוע את אחוזי הנכות. לפי תוכנית "שיקום ביחד ועכשיו" של אגף השיקום שפורסם ב-22 באוקטובר 2023, הנחת המוצא היא שככל שהשיקום מתחיל בשלב מוקדם יותר כך הוא יהיה קצר יותר ויצליח להוביל לתוצאות טובות יותר. מאז תחילת המלחמה מטופלים באגף 1,210 פצועים חדשים ומתוכם 329 הוכרו כנכי צה"ל. עוד ראוי לציין כי 88% מהבקשות שהוגשו לאגף אושרו כבר באותו יום.


יתרה מזו, ההכרה המהירה של אגף השיקום בפצועים נועדה לאפשר מתן סיוע ראשוני לנפגעים. מלבד תשלום מענק חד פעמי מיידי לפצועים, בהתאם לחומרת הפציעה ותקופת האשפוז, האגף מבצע החזרי תשלומים לבני משפחות הפצועים בגין הוצאות שונות הכרוכות בפציעה, דוגמת החזר על לינה בבתי חולים, אובדן ימי עבודה וסיוע כספי לצרכים מיידיים. נוסף על כך, האגף מספק לפצועים ולבני משפחותיהם טיפולים נפשיים מניעתיים ומסייע בביצוע התאמות פיזיות למקום המגורים הקבוע ובאספקת ציוד רפואי באופן מיידי. יודגש כי לצד אגף השיקום במשרד הביטחון מלווה גם ארגון נכי צה"ל את הפצועים החדשים ומסייע להם לאורך כל תהליך השיקום.


משרדנו מבקש לחזק את ידיהם של כלל הפצועים מקרב כוחות הביטחון, להודות להם על שירותם ועל תרומתם להגנה על הארץ ועל אזרחי ישראל ולאחל להם בריאות איתנה והחלמה מהירה.

קידום פוסט

עקבו אחרי התכנים שלנו גם ברשתות

תודה רבה על פנייתכם!

במידה וקורות החיים יהיו רלוונטיים ניצור עמך קשר. 

תודה רבה