02-6232312

07/12/23

מורה הוכרה כנפגעת פעולות איבה, לאחר שלקתה בחרדה עקב ירי רקטות

27/11/23

זכויות אזרחים חטופים ונעדרים כנפגעי פעולות איבה

09/11/23

אלמנה ילידת 1963, קיבלה דרגת אי כושר לצמיתות בשיעור 100% לאחר הגשת ערעור

09.11.2023

מורה הוכרה כנפגעת עבודה לאחר שהואשמה בנקיטת אלימות כלפי תלמיד וזוכתה

נ', כבת 40 במועד האירוע, עבדה כמורה מחנכת במשך 17 שנים. בשנת 2017 החלה נ' לעבוד בבית ספר חדש, שם נתקלה בקשיים מול הוריהם של מספר תלמידים. כעבור כשנה חוותה נ' תקרית קשה עם אחת התלמידות, ובעקבותיה היא הואשמה בנקיטת אלימות כלפי הילדה. בעקבות האירוע נערך שימוע שבו נ' זוכתה מכל אשמה ואושר לה לחוזר לעבודתה. אולם הליך העלאת ההאשמות כנגדה וקיומו של שימוע לחקירת פרטי המקרה לוו בטראומה קשה ומשמעותית אשר גרמה להידרדרות במצבה הנפשי. נ' נכנסה לדיכאון ולחרדות ואף ביקשה לפגוע בחייה. כמו כן, לאור ההידרדרות במצבה הנפשי התפרצה אצל נ' מחלת הפיברומיאלגיה.


בעקבות ההחמרה במצבה הבריאותי הגישה נ' תביעה למוסד לביטוח לאומי להכרה בה כנפגעת עבודה, אולם פקיד התביעות דחה את תביעתה לאור מסקנת הוועדה הרפואית כי מצבה הנפשי לא נגרם כתוצאה מעבודתה. לאור זאת, פנתה התובעת למשרדנו לצורך ייצוגה בהליך הערעור לבית הדין לעבודה.


עו"ד רותם כהן ממשרדנו, אשר ניהלה את התיק, הגישה את נימוקי התביעה לבית הדין. עו"ד כהן טענה כי נ' לא חוותה קשיים מיוחדים או חריגים בטרם התקרית, וכי מצבה הנפשי הידרדר רק לאחר מכן. עוד טענה עו"ד כהן שההידרדרות במצבה הנפשי של נ' בעקבות התקרית הביאה לפרישתה מהעבודה, וכן להתפרקות נישואיה ולגירושין כואבים בשל הקושי של בן זוגה להבין לליבה ולגודל הטראומה שחוותה. נוסף על כך, עו"ד כהן הדגישה כי ההיעדרות של נ' מעבודתה לאור מצבה הנפשי גרמה לה לחרדות של ממש בשל החשש כי רופא תעסוקתי לא יאשר לה המשך היעדרות. בשל ההחמרה במצבה הרפואי, ענף נכות כללית בביטוח לאומי קבע ל-נ' דרגת נכות בשיעור 40% ודרגת אי כושר לחזור לעבודה בשיעור 100%. לאור כל האמור, עו"ד כהן עמדה על כך שיש להכיר בתקרית כ"אירוע חריג בעבודה", ובקשר הסיבתי בינו לבין מצבה הרפואי של נ'.


בעקבות קריאת נימוקיה של עו"ד כהן, המוסד לביטוח לאומי שינה את דעתו והודיע לבית הדין כי לאחר בחינה מחודשת של התביעה הוא נכון להכיר בתקרית כתאונת עבודה. הכרה זו של המוסד לביטוח לאומי הייתה למעשה הישג אדיר עבור נ', שכן היא ייתרה את הדיון שהיה עתיד להיערך בבית הדין כשבוע בלבד לאחר מתן ההודעה.
עו"ד רותם כהן ממשרדנו, אשר ניהלה את התיק, התייחסה וסיכמה: "כולנו עוברים משברים בחיינו. ישנם משברים מסוימים שמשפיעים עלינו באופן עוצמתי ולאורך זמן, ואף גוררים משברים נלווים בניסיון להתמודד עם המשבר המקורי. אם חוויתם משבר בעבודה אשר השפיע עליכם באופן שמשבש את שגרת חייכם, פנו לייעוץ מקצועי, יכול להיות שמדובר באירוע חריג בעבודה ואתם זכאים לתגמולים כנפגעי עבודה. ליווי עו"ד מקצועי יבטיח ניסוח נכון של טענות התביעה, מה שעשוי לחסוך הליך ארוך מאוד בבית הדין".

עקבו אחרי התכנים שלנו גם ברשתות

תודה רבה על פנייתכם!

במידה וקורות החיים יהיו רלוונטיים ניצור עמך קשר. 

תודה רבה