02-6232312

07/12/23

מורה הוכרה כנפגעת פעולות איבה, לאחר שלקתה בחרדה עקב ירי רקטות

27/11/23

זכויות אזרחים חטופים ונעדרים כנפגעי פעולות איבה

09/11/23

אלמנה ילידת 1963, קיבלה דרגת אי כושר לצמיתות בשיעור 100% לאחר הגשת ערעור

09.11.2023

הוכחת קשר סיבתי בין אירוע הטרדה מינית בצבא לבין הפרעת PTSD. דעי כי את לא לבד!

מ', חיילת כבת 19 במועד האירוע, הוטרדה מינית על ידי מפקדה בעת ששהו במשרדו בבסיס. תוך כדי שיחה בין השניים, מפקדה של מ' נגע לה בברך, הרים אותה והושיב אותה עליו תוך שהוא מנסה לנשק אותה בכוח. מ', אשר הייתה מופתעת ומפוחדת, קפאה במקום ולא הצליחה להגיב למעשיו של מפקדה, אך בהמשך היא התנגדה לו ובתום מאבק קצר הצליחה לצאת מהחדר. בעקבות ההטרדה המינית שעברה, החלה מ' לפתח תסמינים חמורים של חרדה וכן סבלה מהפרעות אכילה ומתסמיני PTSD. בשל הפגיעה הקשה במצבה הנפשי שוחררה מ' מהצבא.


לאחר סיומו של ההליך הפלילי שהתנהל כנגד המפקד פנתה מ' למשרדנו לצורך הגשת תביעה כנגד משרד הביטחון להכרת זכות נכה. בהמלצתה של מומחית פסיכיאטריה של ילדים ונוער אשר בדקה את מ' וקבעה כי היא סובלת מתסמונת בתר חבלתית (PTSD) על רקע אירוע ההטרדה המינית שחוותה בבסיס, הכיר קצין התגמולים במשרד הביטחון בקשר גרימתי בין אירוע ההטרדה לבין הפרעת ה-PTSD וזימן את מ' לוועדה רפואית לצורך קביעת שיעור נכותה הנפשית. הוועדה הרפואית השתכנעה מטענות משרדנו וקבעה כי נותרה ל-מ' נכות נפשית צמיתה בשיעור 20% בגין הפרעת ה-PTSD.


קביעת הוועדה היא הישג משמעותי עבור מ', שכן נקבע לה שיעור נכות גבוה מאוד אשר יקנה לה את קצבת הנכות שלה היא זכאית בעקבות האירוע הטראומטי שחוותה.


עו"ד אבי שינדלר ממשרדנו, שהיה שותף לניהול התיק, התייחס להליך מול משרד הביטחון וסיכם: "אנו שמחים כי הצלחנו להשיג ל-מ' פיצויים גבוהים אשר יסייעו לה, ולו במעט, להתמודד עם הטראומה שחוותה. לצד הפגיעה הנפשית הקשה שנגרמה ל-מ' אירוע מצער זה טומן בחובו פגיעה בכלל אזרחי המדינה, שכן בעקבות קביעת הוועדה המדינה תיאלץ להוציא לצורך פיצויה של מ' מיליוני שקלים מכספי הציבור שהיו יכולים להיות מוקדשים למטרות ביטחוניות או חברתיות נעלות. אנו מקווים כי השלכותיהם החמורות של מעשיו המבישים של המפקד יהיו אזהרה לכל מפקד, איש חינוך, רב, מעביד ובעל מרות לשלוט במעשיו ולהימנע בכל מחיר מהטרדה מינית של אלה הנמצאים תחת אחריותו."

קידום פוסט

עקבו אחרי התכנים שלנו גם ברשתות

תודה רבה על פנייתכם!

במידה וקורות החיים יהיו רלוונטיים ניצור עמך קשר. 

תודה רבה