02-6232312

07/12/23

מורה הוכרה כנפגעת פעולות איבה, לאחר שלקתה בחרדה עקב ירי רקטות

27/11/23

זכויות אזרחים חטופים ונעדרים כנפגעי פעולות איבה

09/11/23

אלמנה ילידת 1963, קיבלה דרגת אי כושר לצמיתות בשיעור 100% לאחר הגשת ערעור

09.11.2023

גם הלוחמים הגיבורים משייטת 13 חשופים לפציעות!

ל', יליד 1992, התגייס לצה"ל עם פרופיל רפואי 97 ושירת כלוחם בשייטת 13, יחידת הקומנדו הימי. כשנה וחצי מתחילת מסלול ההכשרה שלו כלוחם, ובמסגרת אימון קרב מגע כהכנה לאליפות צה"ל שבו החיילים נדרשו ללכת עם משקלים עצומים בחוף הים, החל ל' לחוש כאבים עזים בפרק הירך השמאלית ולאחר מכן גם בפרק הירך הימנית. תחילה נחשד כי ל' סובל מבעיה רפואית בגב התחתון, אולם לאחר בירור רפואי מעמיק שכלל בדיקת MRI אובחן קרע דו-צדדי של הלברום. לאור זאת, לאחר שחרורו נאלץ ל' לעבור שני ניתוחים לתיקון הקרעים בירך בארצות הברית.


אולם למרבה הצער ממשיך ל' לסבול מכאבים עזים וממגבלה משמעותית בתנועה. מאז הניתוחים ל' אינו מסוגל לשבת באופן ממושך בשל הכאבים, וכתוצאה מכך אינו יכול לנסוע למקום העבודה ונדרש לעבוד מביתו. כמו כן, ל' מתקשה לבצע פעילות ספורטיבית ונבצר ממנו לשאת משקלים, לרוץ ולטייל. גם כיום, כשבע שנים לאחר הפציעה הראשונית, ל' עדיין עובר טיפולי פיזיותרפיה.


לאור האמור, פנה ל' למשרדנו לצורך ייצוגו בתביעה כנגד משרד הביטחון לשם הכרה בנכותו. לאחר שמשרד הביטחון הכיר בנכותו של ל' בירך שמאל וקבע שישנו קשר סיבתי בין הפגיעה לבין שירותו הצבאי, זומן ל' לוועדה רפואית שתקבע את שיעור הנכות. במסגרת הוועדה הדגישה עו"ד רותם כהן ממשרדנו, אשר מטפלת בתיק, כי בשל נכותו סובל ל' מכאבים ומגבלות תנועה משמעותיים אשר פוגעים בתפקודו ובשגרת יומו. לבסוף, הוועדה הרפואית קיבלה את טענותיה של עו"ד כהן וקבעה כי נותרה ל-ל' נכות צמיתה בשיעור 30% בגין מגבלה בטווחי התנועה בירך שמאל, וכן נכות צמיתה בשיעור 1% בגין צלקת סביב הירך השמאלית. למרות שמדובר בהישג משמעותי, עו"ד כהן הייתה איתנה בדעתה כי ל' זכאי לאחוזי נכות גם על הפגימה בירך ימין ולפיכך עתידה להגיש בקרוב תביעה להכרה בפגימה זו כנכות מוסבת לפי תקנה 9 לתקנות הנכים.


לאור שיעור הנכות הגבוה של ל', הוא צפוי לקבל תגמולים ממשרד הביטחון בגובה מאות אלפי ואף מיליוני שקלים. חשוב להדגיש כי אין מדובר במקרה ייחודי, ו-ל' סיפר למשרדנו שלוחמים נוספים בצוות שלו קיבלו הכרה על נכות דומה כתוצאה משירותם הצבאי. אנו קוראים לכלל החיילים הקרביים שסובלים מכאבים ומגבלות תנועה הדומים לאלה של ל' לפנות במהרה למשרדנו לצורך בירור זכאותכם לתגמולים ממשרד הביטחון בשל נכות שנגרמה כתוצאה מהשירות הצבאי.

קידום פוסט

עקבו אחרי התכנים שלנו גם ברשתות

תודה רבה על פנייתכם!

במידה וקורות החיים יהיו רלוונטיים ניצור עמך קשר. 

תודה רבה